  • P51-200-A-N-D-4.5V
P51-200-A-N-D-4.5V
advertisement
Manufacturer No:
P51-200-A-N-D-4.5V
HK JDW NO:
758-P51-200-A-N-D-4.5V
Description:
MediaSensor™ Series Absolute Pressure Sensor Analog Voltage -40°C~105°C 200PSI (1378.95kPa) Threaded ±0.5% 0.5 V ~ 4.5 V 5V Amplified Output, Temperature Compensated
Step5Bar-code shipping tag
P51-200-A-N-D-4.5V
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Output
    0.5 V ~ 4.5 V
  • Termination Style
    Deutsch, 3 Pin
  • Accuracy
    ±0.5%