  • P4SMAJ7.5ADF-13
P4SMAJ7.5ADF-13
advertisement
Manufacturer No:
P4SMAJ7.5ADF-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-P4SMAJ7.5ADF-13
Package:
2-SMD, Flat Lead
Datasheet:
P4SMAJ7.5ADF-13
Description:
Quantity:
In Stock : 7537
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
P4SMAJ7.5ADF-13
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    2-SMD, Flat Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
    DUAL
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F2
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    1W
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    8.33V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    31A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    12.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    7.5V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    7.5V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    400W