  • P4KE600-G
P4KE600-G
advertisement
Manufacturer No:
P4KE600-G
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-P4KE600-G
Datasheet:
P4KE600-G
Step5Bar-code shipping tag
P4KE600-G
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Polarity
    Unidirectional
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    540V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Clamping Voltage
    864V
  • Peak Pulse Current
    460mA
  • Reverse Standoff Voltage
    487.2V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    600V