  • P4KE250C-G
P4KE250C-G
advertisement
Manufacturer No:
P4KE250C-G
HK JDW NO:
186-P4KE250C-G
Datasheet:
P4KE250C-G
Step5Bar-code shipping tag
P4KE250C-G
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Published
    2012
  • Part Status
    Obsolete
  • Polarity
    Bidirectional
  • Number of Channels
  • Voltage - Breakdown (Min)
    225V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Clamping Voltage
    360V
  • Peak Pulse Current
    1.11A
  • Reverse Standoff Voltage
    202V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Breakdown Voltage
    250V