  • P4KE250A-G
P4KE250A-G
advertisement
Manufacturer No:
P4KE250A-G
HK JDW NO:
186-P4KE250A-G
Datasheet:
P4KE250A-G
Step5Bar-code shipping tag
P4KE250A-G
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2013
  • Polarity
    Unidirectional
  • Voltage - Breakdown (Min)
    237V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Clamping Voltage
    344V
  • Peak Pulse Current
    1.16A
  • Reverse Standoff Voltage
    214V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    250V