  • P4KE20A-G
P4KE20A-G
advertisement
Manufacturer No:
P4KE20A-G
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-P4KE20A-G
Datasheet:
P4KE20A-G
Step5Bar-code shipping tag
P4KE20A-G
    12 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Polarity
    Unidirectional
  • Voltage - Breakdown (Min)
    19V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Clamping Voltage
    27.7V
  • Peak Pulse Current
    14.44A
  • Reverse Standoff Voltage
    17.1V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    20V