  • P4700-KIT
P4700-KIT
advertisement
Manufacturer No:
P4700-KIT
HK JDW NO:
590-P4700-KIT
Package:
Datasheet:
Description:
CAP KIT FILM 0.01UF-0.47UF 180PC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P4700-KIT
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to P4700-KIT.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated
    100V
    180 Pieces (18 Values - 10 Each)
  • Kit Type
    Film
  • Capacitance Range
    0.01μF~0.47μF
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Packages Included
    Radial
  • Packaging
    Notebook
  • Published
    2011
  • Series
    ECQ-V
  • Tolerance
    ±5%