  • P40P48D12P1-24
P40P48D12P1-24
advertisement
Manufacturer No:
P40P48D12P1-24
HK JDW NO:
797-P40P48D12P1-24
Package:
Datasheet:
P40P48D12P1-24
Description:
Industrial Relays P40P48D12P1-24=CONT
Step5Bar-code shipping tag
P40P48D12P1-24
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Screw Terminal, Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Contact Form
    4PST-2NO/2NC (DB/DM) (2 Form X, 2 Form Y)
  • Coil Resistance
    84Ohm
  • Coil Voltage
    24VDC
  • Switching Voltage
    600VAC -Max
  • Coil Current
    286mA
  • Must Operate Voltage
    18VDC
  • Contact Rating (Current)
    40A
  • Coil Power
    7.5W