  • P39-24S/22/MHIA
P39-24S/22/MHIA
advertisement
Manufacturer No:
P39-24S/22/MHIA
HK JDW NO:
197-P39-24S/22/MHIA
Package:
7-DIP Module
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER 24VDC
Step5Bar-code shipping tag
P39-24S/22/MHIA
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-DIP Module
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.70W x 2.00 H 101.6mmx68.6mmx50.8mm
  • Feature
    OVP, SCP
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    105V~125VAC
  • Line Regulation
    ±0.1%