  • P38-10SAAX
P38-10SAAX
advertisement
Manufacturer No:
P38-10SAAX
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-P38-10SAAX
Package:
7-DIP Module
Datasheet:
P38-10SAAX
Description:
AC-DC POWER MODULE 10VDC OUTPUT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P38-10SAAX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-DIP Module
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Series
    P3
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.50W x 2.01 H 88.9mmx63.5mmx51.0mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, UL
  • Voltage - Output 1
    10V
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Voltage - Input
    115V~220VAC
  • Line Regulation
    0.02%
  • Load Regulation
    0.05%