  • P37-15-FST
P37-15-FST
advertisement
Manufacturer No:
P37-15-FST
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-P37-15-FST
Package:
Datasheet:
P37-15-FST
Description:
Quantity:
In Stock : 4288
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P37-15-FST
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Series
    P3
  • Size / Dimension
    4.10Lx2.50W x 2.00 H 104.1mmx63.5mmx50.8mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE, cURus, UL
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    500mA 500mA
  • Voltage - Input
    105V~125VAC