  • P3519R-392J
P3519R-392J
advertisement
Manufacturer No:
P3519R-392J
HK JDW NO:
79-P3519R-392J
Step5Bar-code shipping tag
P3519R-392J
    9 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~130°C
  • Series
    P3519R
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.358Lx0.190W 9.09mmx4.83mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.68A
  • Inductance
    3.9μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    104mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    2.19A
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm