  • P3519R-102K
P3519R-102K
advertisement
Manufacturer No:
P3519R-102K
HK JDW NO:
79-P3519R-102K
Step5Bar-code shipping tag
P3519R-102K
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    4.32A
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~130°C
  • Series
    P3519R
  • Size / Dimension
    0.358Lx0.190W 9.09mmx4.83mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating (Amps)
    3.01A