  • P3519-821J
P3519-821J
advertisement
Manufacturer No:
P3519-821J
HK JDW NO:
79-P3519-821J
Step5Bar-code shipping tag
P3519-821J
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~130°C
  • Series
    P3519
  • Size / Dimension
    0.358Lx0.190W 9.09mmx4.83mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Current Rating (Amps)
    3.16A
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    820nH
  • Test Frequency
    0.01MHz
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    4.77A
  • Case/Size Code
    3720
  • Rated Current-Max
    3.16A
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm