  • P3519-151K
P3519-151K
advertisement
Manufacturer No:
P3519-151K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-P3519-151K
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P3519-151K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current Rating (Amps)
    4.83A
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    150nH
  • Test Frequency
    0.01MHz
  • DC Resistance (DCR)
    10mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    11.15A
  • Case/Size Code
    3720
  • Rated Current-Max
    4.83A
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~130°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    P3519
  • Size / Dimension
    0.358Lx0.190W 9.09mmx4.83mm
  • Tolerance
    ±10%