  • P35-50SAX
P35-50SAX
advertisement
Manufacturer No:
P35-50SAX
HK JDW NO:
197-P35-50SAX
Package:
7-DIP Module
Datasheet:
P35-50SAX
Description:
AC-DC POWER MODULE 50VDC OUTPUT
Step5Bar-code shipping tag
P35-50SAX
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to P35-50SAX.
  • Package / Case
    7-DIP Module
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.50W x 2.01 H 88.9mmx63.5mmx51.0mm
  • Feature
    SCP
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Approval Agency
    CE, cURus, UL
  • Voltage - Output 1
    50V
  • Current - Output (Max)
    300mA
  • Voltage - Input
    115V~220VAC
  • Line Regulation
    0.2%