  • P33-75SXA
P33-75SXA
advertisement
Manufacturer No:
P33-75SXA
HK JDW NO:
197-P33-75SXA
Package:
7-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
P33-75SXA
Description:
AC-DC POWER MODULE 75VDC OUTPUT
Step5Bar-code shipping tag
P33-75SXA
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to P33-75SXA.
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-DIP Module, 5 Leads
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.50W x 1.25 H 88.9mmx63.5mmx31.8mm
  • Feature
    SCP
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Approval Agency
    CE, cURus, UL
  • Voltage - Output 1
    75V
  • Current - Output (Max)
    70mA
  • Voltage - Input
    105V~230VAC
  • Line Regulation
    0.05%
  • Load Regulation
    0.2%