  • P33-18SXE/MHIA
P33-18SXE/MHIA
advertisement
Manufacturer No:
P33-18SXE/MHIA
HK JDW NO:
197-P33-18SXE/MHIA
Package:
7-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER 18VDC
Step5Bar-code shipping tag
P33-18SXE/MHIA
  • Package / Case
    7-DIP Module, 5 Leads
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.50W x 1.25 H 88.9mmx63.5mmx31.8mm
  • Feature
    OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Medical
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Voltage - Output 1
    18V
  • Current - Output (Max)
    100mA
  • Voltage - Input
    105V~240VAC
  • Line Regulation
    ±0.02%
  • Load Regulation
    ±0.05%