  • P33-10S-04
P33-10S-04
advertisement
Manufacturer No:
P33-10S-04
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-P33-10S-04
Package:
7-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
P33-10S-04
Description:
AC-DC POWER MODULE 10VDC OUTPUT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P33-10S-04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-DIP Module, 5 Leads
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Series
    P3
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.50W x 0.88 H 88.9mmx63.5mmx22.4mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, UL
  • Voltage - Output 1
    10V
  • Current - Output (Max)
    150mA
  • Voltage - Input
    105V~125VAC
  • Line Regulation
    0.1%