  • P31-12MX/MHIA
P31-12MX/MHIA
advertisement
Manufacturer No:
P31-12MX/MHIA
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-P31-12MX/MHIA
Package:
5-DIP Module
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER +/-12VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P31-12MX/MHIA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Applications
    Medical
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    25mA 25mA
  • Voltage - Input
    105V~220VAC
  • Voltage - Output 2
    -12V
  • Line Regulation
    ±0.1%
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5-DIP Module
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Series
    P3
  • Size / Dimension
    2.01Lx2.01W x 0.87 H 51.0mmx51.0mmx22.2mm