  • P20R104K5-F
P20R104K5-F
advertisement
Manufacturer No:
P20R104K5-F
HK JDW NO:
192-P20R104K5-F
Package:
Axial
Datasheet:
P20R104K5-F
Description:
P20 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.100Diax0.260L 2.54mmx6.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
P20R104K5-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    P20
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.100Diax0.260L 2.54mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    2.54mm