  • P1812R-822G
P1812R-822G
advertisement
Manufacturer No:
P1812R-822G
HK JDW NO:
79-P1812R-822G
Step5Bar-code shipping tag
P1812R-822G
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    600mA
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    548mOhm Max
  • Max DC Current
    600mA
  • Current - Saturation
    871mA
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm