  • P1812R-683J
P1812R-683J
advertisement
Manufacturer No:
P1812R-683J
HK JDW NO:
79-P1812R-683J
Step5Bar-code shipping tag
P1812R-683J
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    220mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.408Ohm Max
  • Max DC Current
    220mA
  • Current - Saturation
    297mA
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm