  • P1812R-153H
P1812R-153H
advertisement
Manufacturer No:
P1812R-153H
HK JDW NO:
79-P1812R-153H
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
P1812R-153H
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Series
    P1812R
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    450mA
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    780mOhm Max
  • Max DC Current
    450mA
  • Current - Saturation
    693mA
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm