  • P1812-222K
P1812-222K
advertisement
Manufacturer No:
P1812-222K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-P1812-222K
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
P1812-222K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P1812-222K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    P1812
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.4mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    850mA
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    268mOhm Max
  • Max DC Current
    850mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.7A
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm