  • P16NM224MAB15
P16NM224MAB15
advertisement
Manufacturer No:
P16NM224MAB15
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-P16NM224MAB15
Package:
Datasheet:
Description:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Step5Bar-code shipping tag
P16NM224MAB15
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Published
    2008
  • Tolerance
    20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    220kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Cermet
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    350V