  • P160R-182FS
P160R-182FS
advertisement
Manufacturer No:
P160R-182FS
HK JDW NO:
79-P160R-182FS
Step5Bar-code shipping tag
P160R-182FS
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.155Lx0.125W 3.94mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Depth
    3.18mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    1.149A
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    93mOhm Max
  • Max DC Current
    1.149A
  • Current - Saturation
    1.16A
  • Height
    2.54mm
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.54mm