  • P160-183HS
P160-183HS
advertisement
Manufacturer No:
P160-183HS
HK JDW NO:
79-P160-183HS
Step5Bar-code shipping tag
P160-183HS
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.155Lx0.125W 3.94mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    3.18mm
  • Current Rating
    350mA
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Max DC Current
    350mA
  • Current - Saturation
    358mA
  • Height
    2.54mm
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.54mm