  • P1330R-334K
P1330R-334K
advertisement
Manufacturer No:
P1330R-334K
HK JDW NO:
79-P1330R-334K
Package:
Nonstandard
Datasheet:
P1330R-334K
Description:
FIXED IND 330UH 179MA 4.8 OHM
Step5Bar-code shipping tag
P1330R-334K
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Series
    P1330R
  • Size / Dimension
    0.313Lx0.115W 7.94mmx2.92mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    3.18mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    179mA
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.8Ohm Max
  • Max DC Current
    57mA
  • Current - Saturation
    57mA
  • Case/Size Code
    3313
  • Height
    3.68mm