  • P1330R-273K
P1330R-273K
advertisement
Manufacturer No:
P1330R-273K
HK JDW NO:
79-P1330R-273K
Step5Bar-code shipping tag
P1330R-273K
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    P1330R
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.313Lx0.115W 7.94mmx2.92mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    3.18mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    657mA
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    425mOhm Max
  • Max DC Current
    657mA
  • Current - Saturation
    324mA
  • Case/Size Code
    3313
  • Height
    3.68mm
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm