  • P11S1A0BGSY00501KA
P11S1A0BGSY00501KA
advertisement
Manufacturer No:
P11S1A0BGSY00501KA
HK JDW NO:
875-P11S1A0BGSY00501KA
Package:
Datasheet:
Description:
Potentiometers P11S 1 A 0 BG S Y00 500U 10% A e3
Step5Bar-code shipping tag
P11S1A0BGSY00501KA
    Panel
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    500Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet, Conductive Plastic, Potentiometer
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    350V