  • P10LXCAG502MB4
P10LXCAG502MB4
advertisement
Manufacturer No:
P10LXCAG502MB4
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-P10LXCAG502MB4
Package:
Datasheet:
P10LXCAG502MB4
Description:
Res Cermet POT 5K Ohm 20% 1/10W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3mm (9.6 X 21.2 X 9.7mm) Pin Panel Mount Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P10LXCAG502MB4
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Published
    2013
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    5kOhm
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C