  • P10-010SLT-A-G
P10-010SLT-A-G
advertisement
Manufacturer No:
P10-010SLT-A-G
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-P10-010SLT-A-G
Package:
Datasheet:
Description:
Stacking Compression Bulk 2 Rows 0.039 1.00mm Surface Mount 10 Positions P10 Gold SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
P10-010SLT-A-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    P10
  • Published
    1998
  • Feature
    Board Guide
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Connector Type
    Stacking Compression
  • Number of Positions
    10
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Orientation
    Straight
  • Contact Finish
    Gold
  • Number of Contacts
    10
  • Contact Finish Thickness
    8.00μin 0.203μm
  • Height Above Board
    0.044 1.12mm
  • Stack Height (Mating)
    2mm 2.5mm