  • P08-100SLTM-B-G
P08-100SLTM-B-G
advertisement
Manufacturer No:
P08-100SLTM-B-G
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-P08-100SLTM-B-G
Package:
Datasheet:
P08-100SLTM-B-G
Description:
Socket, Outer Shroud Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.031 0.80mm Surface Mount 100 Positions P08 Gold Solder
Step5Bar-code shipping tag
P08-100SLTM-B-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    P08
  • Published
    2012
  • Feature
    Board Guide
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Socket, Outer Shroud Contacts
  • Number of Positions
    100
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.031 0.80mm
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Finish Thickness
    8.00μin 0.203μm
  • Height Above Board
    0.205 5.20mm
  • Stack Height (Mating)
    6mm 7mm 8mm