  • P0603E1000BBT
P0603E1000BBT
advertisement
Manufacturer No:
P0603E1000BBT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-P0603E1000BBT
Package:
0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P0603E1000BBT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    125mW
  • Depth
    850μm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Length
    1.52mm