  • P047-006-10A
P047-006-10A
advertisement
Manufacturer No:
P047-006-10A
Manufacturer:
Tripp Lite
HK JDW NO:
819-P047-006-10A
Package:
Datasheet:
P047-006-10A
Description:
CORD 16AWG IEC320C14 - 320C19 6'
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P047-006-10A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    100V~250VAC
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Style
    Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
  • Current Rating
    10A
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Cable Length
    1.8m
  • Wire/Cable Gauge
    16 AWG