  • P01-12E-2A
P01-12E-2A
advertisement
Manufacturer No:
P01-12E-2A
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-P01-12E-2A
Package:
Datasheet:
P01-12E-2A
Description:
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators INDICATOR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P01-12E-2A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Square
  • Published
    2010
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Incandescent
  • Panel Cutout Dimensions
    0.76 x 0.76 (19.30mm x 19.30mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    50mA
  • Lens Style
    Rectangle with Flat Top
  • Lens Size
    16.20mmx16.00mm