  • P007-002-15D
P007-002-15D
advertisement
Manufacturer No:
P007-002-15D
HK JDW NO:
819-P007-002-15D
Package:
Datasheet:
P007-002-15D
Description:
DESKTOP COMPUTER POWER CORD, RIG
Step5Bar-code shipping tag
P007-002-15D
    2 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated
    125VAC
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Approval Agency
    UL
  • Wire Gauge
    14 AWG
  • 1st Connector
    NEMA 5-15P, Right Angle
  • 2nd Connector
    IEC 320-C13
  • Cord Type
    SJT
  • Approved Countries
    United States
  • Length
    2.00' 609.6mm