  • P006-010-HG10
P006-010-HG10
advertisement
Manufacturer No:
P006-010-HG10
HK JDW NO:
819-P006-010-HG10
Package:
Datasheet:
P006-010-HG10
Description:
CRD 18AWG NEMA5-15P - 320C13 10'
Step5Bar-code shipping tag
P006-010-HG10
  • Published
    2017
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated
    125VAC
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating
    10A
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Wire Gauge
    18 AWG