  • OSTOQ025301
OSTOQ025301
advertisement
Manufacturer No:
OSTOQ025301
HK JDW NO:
602-OSTOQ025301
Package:
Datasheet:
OSTOQ025301
Description:
Bulk 0.200 5.08mm Black 1 Levels Solder Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) OSTOQ Thermoplastic Tin Brass
Step5Bar-code shipping tag
OSTOQ025301
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
  • Number of Positions
    2
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    1
  • HTS Code
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Insulation Height
    0.157 4.00mm
  • Voltage
    300V
  • Contact Tail Length
    0.157 4.00mm
  • Current
    20A
  • Contact Mating Finish
    Tin
  • Number of Decks
  • Number of Ways
    2
  • Safety Approval
    CSA; CUL; TUV; UL; VDE
  • Header Orientation
    90°, Right Angle
  • Fastening Method
    CONNECTOR
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
  • Mounting Type
    Solder
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C