  • ORD213S-1T-1015
ORD213S-1T-1015
advertisement
Manufacturer No:
ORD213S-1T-1015
Manufacturer:
Standex Electronics
HK JDW NO:
767-ORD213S-1T-1015
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
ORD213S-1T-1015
Description:
Magnetic / Reed Switches 1 Form A SMT 10.2mm AT 1015 OKI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ORD213S-1T-1015
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    PCB, Surface Mount, Through Hole
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Termination
    Gull Wing
  • Voltage - Rated AC
    24V
  • Contact Resistance
    200mOhm
  • Throw Configuration
    SPST
  • Switching Voltage
    24V
  • Current - Switching
    100mA