  • OQ1312500300G
OQ1312500300G
advertisement
Manufacturer No:
OQ1312500300G
HK JDW NO:
48-OQ1312500300G
Description:
Bulk 0.138 3.50mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
OQ1312500300G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Number of Positions
    13
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.138 3.50mm
  • Insulation Height
    0.362 9.20mm
  • Contact Tail Length
    0.138 3.50mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    10A