  • OQ1200500000G
OQ1200500000G
advertisement
Manufacturer No:
OQ1200500000G
HK JDW NO:
48-OQ1200500000G
Description:
Bulk 0.300 7.62mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
OQ1200500000G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Type
    Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
  • Number of Positions
    12
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.300 7.62mm
  • Insulation Height
    0.472 12.00mm
  • Termination Style
    Solder
  • Contact Tail Length
    0.157 4.00mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    20A