  • OQ061500D000G
OQ061500D000G
advertisement
Manufacturer No:
OQ061500D000G
HK JDW NO:
48-OQ061500D000G
Description:
Bulk 0.138 3.50mm Black 1 Levels Surface Mount Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Polyamide (PA), Nylon Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
OQ061500D000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Housing Material
    Polyamide (PA), Nylon
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Feature
    Mating and Mounting Flange, Pick and Place Cap
  • Number of Positions
    6
  • Color
    Black
  • Pitch
    0.138 3.50mm
  • Insulation Height
    0.362 9.20mm
  • Voltage - UL
    150V
  • Current - UL
    8A