  • OQ0612000300G
OQ0612000300G
advertisement
Manufacturer No:
OQ0612000300G
HK JDW NO:
48-OQ0612000300G
Description:
Bulk 0.138 3.50mm Black 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
OQ0612000300G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Feature
    Locking Ramp
  • Number of Positions
    6
  • Color
    Black
  • Pitch
    0.138 3.50mm
  • Insulation Height
    0.362 9.20mm
  • Termination Style
    Solder
  • Contact Tail Length
    0.138 3.50mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    10A