  • OP32B683K101CT
OP32B683K101CT
advertisement
Manufacturer No:
OP32B683K101CT
HK JDW NO:
883-OP32B683K101CT
Description:
0.068μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
OP32B683K101CT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    0.068μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.95mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm