  • OP32B104K101CT
OP32B104K101CT
advertisement
Manufacturer No:
OP32B104K101CT
HK JDW NO:
883-OP32B104K101CT
Package:
Datasheet:
Description:
0.1μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
OP32B104K101CT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    1210
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.95mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm