  • OP2222000000G
OP2222000000G
advertisement
Manufacturer No:
OP2222000000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-OP2222000000G
Description:
Bulk 0.138 3.50mm Black 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Unshrouded OP Thermoplastic Tin Brass
Step5Bar-code shipping tag
OP2222000000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    OP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Header, Male Pins, Unshrouded
  • Number of Positions
    22
  • Color
    Black
  • Pitch
    0.138 3.50mm
  • Insulation Height
    0.079 2.00mm
  • Termination Style
    Solder
  • Contact Tail Length
    0.138 3.50mm
  • Number of Levels
    1
  • Contact Mating Finish
    Tin
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    10A