  • OH100-61005SV-010.0M
OH100-61005SV-010.0M
advertisement
Manufacturer No:
OH100-61005SV-010.0M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-OH100-61005SV-010.0M
Package:
6-DIP (0.750, 19.05mm), 5 Leads
Datasheet:
Description:
XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ SNWV
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OH100-61005SV-010.0M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    OH100
  • Size / Dimension
    1.000Lx1.000W 25.40mmx25.40mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCOCXO
  • Voltage - Supply
    5V
  • Supply Voltage
    5V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppb
  • Output
    Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    25.4mm x 25.4mm x 12.7mm
  • Operating Frequency
    10MHz
  • Control Voltage-Max
    4.5V
  • Control Voltage-Min
    0.5V
  • Warm-up Power
    3.8W
  • Input Power
    1.5W
  • Warm-up Time-Max
    5Minute
  • Height Seated (Max)
    0.500 12.70mm