  • OD8032-24LB02A
OD8032-24LB02A
advertisement
Manufacturer No:
OD8032-24LB02A
HK JDW NO:
594-OD8032-24LB02A
Package:
Axial
Datasheet:
OD8032-24LB02A
Description:
FAN AXIAL 80.5X32MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD8032-24LB02A
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    -4~176°F -20°C~80°C
  • Published
    2010
  • Series
    OD8032
  • Size / Dimension
    Square - 80.5mm Lx80.5mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    176°C
  • Min Operating Temperature
    -4°C
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.230A
  • Current Rating
    230mA
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3000 RPM
  • Air Flow
    40.0 CFM (1.12m3/min)
  • Noise
    31.0 dB
  • Voltage Range
    12V~30VDC
  • Static Pressure
    0.200 in H2O (49.8 Pa)
  • Height
    80.5mm
  • Length
    80.5mm
  • Width
    32.00mm